Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Düğünümüzün eksiksiz olması için nelere dikkat etmeliyiz?

186
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Düğünümüzün eksiksiz olması için nelere dikkat etmeliyiz?

Düğününüzünüz eksiksiz ve mükemmele yakın ilerlemesini istiyorsanız her şeyden önce düğünü organizasyon şirketi düzenleyecekse onlardan yapılacaklara dair plan listesi istemeniz ve konuklarınızın oturma listesini gözden geçirmeniz gerekir. Menüler mutlaka öncesinde kontrol edilmelidir. Örnek olarak hazırlanacak menüyü bizzat kendiniz test etmeniz en doğrusu olacaktır. Gelin-damadın girişi, dans provaları, konuları masalarında ziyaret ederken izlenecek sıra, eğlence için müziklerin seçimi, sırası da öncesinde kontrol etmeniz gereken, mümkünse prova edilmesi uygun olan detaylardır. 

Çiftin mutlaka giriş müziğini seçmesi, gelin-damat çıkışının tam saatinin belirlenmesi, konukların karşılanması ve tam vaktinde herkesin yerlerinde olmasının sağlanması da önemli detaylardan biridir. Bir organizasyon firması ile çalışıyorsanız bu ve bunun gibi dikkat edilmesi gereken her detayın hazırlık sırasını organizasyon firmanızdan öncesinde almanız, düğününüzün sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır. 

Düğünlerde günün heyecanı ile pek çok aksilik yaşanabilir. Bu nedenle özellikle saç, makyaj, ayakkabı, papyon, kıravat vb. unutulabilecek, atlanabilecek veya son günün verdiği heyecan ile istendiği gibi olmayacak detaylar için güne dair hazırlıklara erkenden başlanmalı, yedeklenebilecek tüm eşyalar öncesinde düğün alanında tutulmalı, hatta kıyafete dair çıkabilecek bir soruna karşı mutlaka küçük bir dikiş kutusu; ayakların ağrımasına, ayakkabıların sıkma ihtimaline karşı yara bandı, ayak dinlendirici tabanlar, gelin için gelinliğe uygun ve beyaz bir yedek düz ayakkabı bulundurulması hem gelini, hem de damadı rahatlatacaktır. 

Gelin özel bir makyöz ve kuaför ile çalışıyorsa, düğünden mutlaka birkaç gün önce saç-makyaj provasının yapılması tavsiye edilir. Bu sayede düğün günü bir sürpriz ile karşılaşılmayacaktır. Buna ek olarak düğün günü hazırlıkların yavaşlamasına, gelinin hareket kabiliyetinin kısıtlanmasına yol açacak manikür-pedikür gibi zaman isteyen bakımların bir gün öncesinden halledilmesi gelinin rahatlamasını sağlayacaktır. Keza düğün sahiplerinin, anne, kayınvalide, abla, hala, yenge, yakın arkadaş gibi geline kuaförde eşlik edecek yakın çevrenin de bu tür hazırlıklarını bir gün öncesinden halletmesi herkesin daha rahat hareket etmesini sağlar, kuaförde veya düğün hazırlık odasında telaş oluşmasını engeller, herkesin tamamen geline konsantre olabilmesini sağlar. Çünkü bugün gelin ile damadın günüdür.

Gelinler için çok önemli bir püf noktası ise özellikle farklı bir cilt bakımı veya daha öncesinden denenmemiş bir epilasyon yönteminin düğünden en az birkaç hafta önce denenmesidir. Çünkü cilt, yapılan cilt bakımına tepki verebilir, cilt bakımı tekniğinin olası sonuçlarından biri cildin bir süre sivilcelenmesi, sonrasında tekrar eski haline dönmesi olabilir. Keza, epilasyon tekniklerinde de olası bir yanık, ciltte kısa süreli alerji gibi sorunlar olabilir. Bu nedenle gelinin düğüne çok yakın tarihlerde bu tür önemli işlemlerden uzak durması, daha öncesinde hiç yaptırmadıysa, botoks gibi sonuçları zaman içerisinde belli olan yöntemleri denememesi tavsiye edilir. Tüm bu tür işlemler düğünden en az birkaç hafta önce yapılırsa, cildin vereceği olası tepkilerin tedavi edilmesi için zaman kazanılmış olur.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat