Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

10,646
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Dudak dolgusu yapılmadan önce kişinin dudak yapısı analiz edilir çünkü çok çeşitli dudak yapıları vardır. Dudak dolgusunun yüz yapısı içinde uyumlu ve dengeli olması gerekir. Dudak dolgusu tasarım ve planlama yapıldıktan sonra oranlara bakılır. Üst dudak oranı 1 iken, alt dudağın hacimsel oranı yaklaşık olarak 2 olmalıdır. Bu planlamalardan sonra üst ya da alt dudaktaki dikey çizgiler dudak dolgusu ile ortadan kaldırılabilir. Dudak kenarlarındaki düşüklük de yine aynı şekilde dudak dolgusu ile çözümlenebilir. 

Bir kişinin yüzüne bakıldığında gözlerin ve dudakların ön planda olması gerekir. Bu anlamda dudak dolgusunun iyi planlanması ve uygulanması çok önemlidir. Bu sayede daha çekici ve estetik bir görünüm sağlanabilir. Başka bir yapı ön plana çıkıyor veya önde olması gereken yapı ön planda değilse kişide estetik yapı zayıflamış oluyor. 

Dudak dolgusunda genellikle cilt altına enjeksiyon yapılır. Kas içine enjeksiyon yapılırsa dudakta bir genişleme, ördek dudak dediğimiz bir görünüm ortaya çıkabilir. 

Dudak dolgusu işlemi kas ile cilt arasındaki o katmana planlı bir şekilde yapılırsa daha dengeli ve estetik bir form oluşturmak mümkün olur.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat