Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dudak dolgunlaştırıcı ürünler nelerdir?

13,042
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dudak dolgunlaştırıcı ürünler nelerdir?

Dudak dolgunlaştırıcı ürünler kalıcı ve geçici ürünler olarak ikiye ayrılır. Kalıcı dudak dolgunlaştırıcı ürünlerde doğal ürün olarak yağ enjeksiyonu yapılabilir veya dermal greftler uygulanabilir. Diğer kalıcı sentetik ürün olarak ise silikon malzemeler veya eriyebilen sentetik materyaller kullanılabiliyor. 

Dudak dolgusu malzemeleri

Geçici dolgu ürünlerinde en sık kullanılan ürün hyalüronik asit. Hyalüronik asit dolgu ürününün en önemli avantajı uygulanan bölgede kalıcı olmuyor. Zaman içinde yüz ve vücut yapımız nasıl değişime uğruyorsa dudak yapımız da değişime uğruyor. 9 ile 12 ay arasında bir sürede dudak dolgu ürünü etkinliğini sürdürüyor. Sonrasında erimiş oluyor ve vücut tarafından rahatlıkla atılıyor. Atılmadığı ve kalıcı olduğu zaman dudak yapımızdaki değişime uyum sağlayamayabiliyor. Sağlayamadığı zaman da dudak yapımızda burun, çene, elmacık kemiği ve göz yapımız ile uyumlu olmaz ve yüz şeklimizde uyum kalmıyor. Bu nedenle yapmacık yüzler ortaya çıkıyor. Bu nedenle geçici dolgu ürünü hyalüronik asit kullanılması öneriliyor. 

Geçici hyalüronik asit ürünleri ile statik ve dinamik yapıda da, ağız yapımızı genişlettiğimiz ya da düzelttiğimizde daha estetik bir görünüm sağlanabiliyor. Çünkü yumuşak doku ile uyumlu oluyor. Ancak kalıcı ürünler ilk anda statik halde güzel dururken, dinamik aşamada dağılabiliyor. Bu nedenle yüz yapımız, dudak yapımız değişebiliyor ve geçici dudak ürünleri kullanılması daha güvenli ve ileriki aşamalarda ek bir uygulama gerekirse tekrarlanabilir oluyor. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat