Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dövme yapan yeri seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

42,244
kez izlendi
Puan: 3.85 / 5
Detaylı Açıklama

Dövme yapan yeri seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

İlk olarak tabi ki, dükkana girildiği zaman, dükkanın içerisine dikkat edilmesi lazım. Yani ne derece temiz, ilk bakışta, ilk olarak önemli olan bu.

İkinci olarak dövme sanatçısından bu konuyla ilgili bilgi alınması lazım ki her halükârda ki dövme sanatçısı da bunu vermeye mecburdur zaten, herhangi bir bilgi almak isteyen birisine karşı.

Dükkanda olması gereken bazı ana malzemeler var, yani makineler var. Bunlar nedir? Bir tanesi Ultrasonik Cleaner'dır. Ultrasonik Cleaner dövme sırasında kullanan aletleri yıkamaya, sterilize etmeye yarar. Tabi bundan sonra birkaç ufak işlemden daha geçiyor. Ondan sonra otoklav gerekir. Otoklav ki en önemli olan şey. Mutlaka olması gereken şey. Bu da buharlı sterilizasyon yapan bir alettir ve sterilizasyonu tam olarak yapan şu andaki tek alettir. Otoklav'ın mutlaka kullanılması lazım. Her türlü sağlık organında kullanılması gereken bir alettir. Esasında mecburidir.

Dövme yaptıracak kişi öncelikle sterilizasyona önem vermelidir. Diğer şeyler sterilizasyondan sonra gelir. Bunun için insanlar dövmeyle ilgili bir araştırma yapıp, bir dövmeciye giderlerse, onlar için çok daha faydalı olur. En azından ne anlatmak istediğini anlaması açısından bir dövme sanatçısının.

İlk başta bakması gereken şey dövme sanatçısının eskiden yapmış olduğu işlerdir, Bunlar zaten en önemli şeydir. Burada dikkat edilmesi gereken yapılan şekillerin güzelliği ya da hoşuna gidip gitmemesi değil, dövmedeki konturların ne kadar düzgün olduğu, gölgelendirmenin, renklendirmenin ne kadar güzel ve canlı yapıldığı ve yerleştirmenin ne kadar önem verildiği.

Tüm bunlar zaten bir dövme sanatçısının ne kadar iyi iş yaptığını belli eden ilk etmenlerdir.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat