Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Domuz gribinin ilacı var mı?

549
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Domuz gribinin ilacı var mı?

Domuz gribine yönelik piyasada farklı ilaçlar vardır. Bilinen zanamivir ve oseltamivir etkenli iki ilaç vardır. Gribi normal mi domuz gribi mi ayırt etmeden kontrolsüz ilaç kullanımı vardır. Dünya Sağlık Örgütü bu ilaçların kontrolsüz kullanımına bağlı olarak ciddi direnç geliştiğini bildirmiştir. 


Yapılan araştırmalarda parasetamol içeren ilaçların domuz gribi ilaçlarıyla neredeyse aynı etkiye sahip olduğu görülmüştür. Bu ilaçlar da hastalığı aynı derecede iyileştirebilmektedir. Grip enfeksiyonu olan insanların hemen yeni üretilmiş ilaçları kullanmaya başlaması virüslerin ilaca karşı direnç geliştirmesine yardımcı olur. 

Bu ilaçların kontrolsüz kullanımı ağır enfeksiyon olduğunda elde seçenek kalmamasına neden olmaktadır. Domuz gribi şüphesi olan sağlıklı bireylerin bu ilaçları kullanmayıp genel önlemleri alarak kendilerine dikkat etmesi daha doğrudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat