Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Domuz gribinden korunmak için aşı dışında yöntemler var mı?

20,350
kez izlendi
Puan: 4.52 / 5
Detaylı Açıklama

Domuz gribinden korunmak için aşı dışında yöntemler var mı?

Domuz gribinden korunmak için en az aşı kadar daha önemli önlemler söz konusudur. Bunların başında el yıkama gelmektedir. Kişilerin her fırsatta elini yıkaması, hiç değilse işe okula veya eve geldiklerinde ellerini yıkamaları önerilmektedir.

Bunun yanı sıra hapşırırken, öksürürken ağızlarını bir mendille kapatmaları ve bunu insanlara temas edebilecek yerlere, sokağa atmamamları, mutlaka en kısa sürede çöpe atmaları önerilmektedir. Diğer yandan kişilerin bireysel sağlık durumunu da korumaları çok önemli olacaktır.

Örneğin uygun sebze meyve yenmesi, besin durumunun uygun olması, kişinin vitamin içeren sebze ve meyvelerden bol tüketmesi gerekir. Aynı zamanda uygun fiziksel egzersiz yapılması, dolayısıyla bağışıklık sisteminin bütün olarak konuması önemlidir.

Domuz gribinden korunmanın en önemli yolları koruyucu önlemlerin doğru alınması, bağışıklık sisteminin güçlü tutulması ve özellikle salgın olan dönemde kamusal alanlarda hijyene ekstra dikkat edilmesidir. Kişilerin genel olarak hijyenleri ve genel sağlık durumları ne kadar iyiyse domuz gribine yakalanma ihtimalleri de o kadar az olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat