Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Domates fidesi nasıl ekilir?

167,013
kez izlendi
Puan: 4.81 / 5
Domates fidesi nasıl ekilir?
Domates fideleri marketlerde bağ halinde satılır. Domates bağlarını temin ettikten sonra uygun derinlikte bir saksı seçmeli, saksının dibine süzgeç olabilmesi için uygun boyutta bir taş yerleştirmeliyiz. Bu taş topraktaki drenajı arttıracaktır. Saksının içine bir miktar toprak koyarak, domates bağımızı yerleştirebiliriz.

Domates fidelerinin çok fazla hava almasına müsaade etmeden, pratik ve seri hareketlerle, kök boğazı toprağın üzerinde kalacak şekilde saksının derinliğini ortalayarak yerleştirebiliriz. Domates fidesinin etrafını yavaş yavaş toprakla kaplayabiliriz. Çok fazla sıkıştırma yapmamaya ve kılcal köklere zarar vermemeye özen göstermeliyiz. 

Son olarak saksıya diktiğimiz domates fidesine can suyunu verip güneş aldığından emin olduğumuz bir yere koyduğumuzda, domates vermesini beklemeye başlayabiliriz. 
Ev & Dekorasyon Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat