Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğumdan sonra ne zaman diyet yapmaya başlanabilir?

65,242
kişi izledi
Puan: 4.52 / 5
Doğumdan sonra ne zaman diyet yapmaya başlanabilir?
Sütün kalitesini her türlü diyet bozabilir. O yüzden diyeti çok önermiyoruz. Ama egzersiz öneriyoruz 40'ı çıktıktan sonra. Hep 40'ı çıktıktan sonra diyoruz çünkü halk arasında böyle biliniyor bu. Yani lohusalık dönemi bittikten sonra egzersiz yapmak kilo vermek için en iyisi. Zaten emzirmek bile başlı başına aslında bir egzersiz.

Sadece emzirme ile 3 haftada 1 kg.

Neden? Emzirme işlemi günde 200 Kalori daha fazla harcanmasını sağlıyor. Eğer günlük yediği miktar hamileliktekiyle aynı kalırsa emzirme ile doğal olarak verilen 200 kalori yaklaşık olarak 3 haftada 1 kilo vermeye tekabül ediyor zaten.

1 sene sonuna kadar diyet önerilmiyor

Emzirme döneminde yapılacak yanlış bir diyet sütün kalitesin bozabilir ve de bebeğin sütten soğumasına neden olabilir. O yüzden özellikle emzirmenin en önemli olduğu ilk 6 aylık dönemde hiçbir şekilde diyet önermiyoruz. Hatta 1 sene sonuna kadar diyet önermiyoruz. Zaten 1 sene sonunda özellikle çok hareketli bebeğe sahip olan anneler, o bebek yürümeye başladığı anda onun peşinden koştururken tüm kiloyu veriyor.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat