Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğumda bebekten kaynaklanan riskler nelerdir?

525
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğumda bebekten kaynaklanan riskler nelerdir?

Bebeğin anne karnında geçirmesi gereken süreye eriştiği zaman normal doğumla doğup doğamayacağı çok önemlidir. Bebeğin normal doğamayacağı ender durumlar vardır. Doğum kanalının plesenta ile tıkalı olması, bebeğin yan durması ve dönme ihtimalinin olmaması normal doğumun gerçekleşmesini kesin olarak engelleyen durumlardır. Bu iki durum dışında, bebeğin normal doğumu riskli hale soktuğu durumlar da vardır.

Her bebekte görülmesi mümkün olmamakla beraber, doğumda bebekten kaynaklanan riskler için bebeğin aşırı kilolu ve iri olması, çok zayıf olması, doğum sırasında bebeğin kalp atışlarının zayıflaması gibi durumlar söylenebilir. Bebeğin aşırı kilolu ve iri olması bebeğin doğum kanalından geçmesini zorlaştırır. Bebeğin çok zayıf olması ya da bebekte gelişim yetersizliği olması, bebeğin doğum kanalından yıpranarak geçmesine sebep olur. Bebeğin kalp atışlarındaki yetersizlik de onu oksijensiz bırakacağından ani bir sezeryan kararına sebep olabilir. 

Çoğul gebeliklerde bir bebeğin pozisyonunun doğru olup diğerinin ters olması normal doğumu zorlaştırır ve doğumda risk yaratır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat