Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum zamanım geçti doğumu nasıl başlatabilirim?

4,319
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum zamanım geçti doğumu nasıl başlatabilirim?

Sağlıklı bir doğumun gerçekleşmesi gereken normal süre 37. ve 42. haftalar arasıdır;ancak 40. haftadan sonra bebeğin yakın takibe alınması gerekir ve meydana gelebilecek muhtemel bir sıkıntının erken tespit edilmesi gerekir.

40. haftası dolan gebeler genellikle vajinal bir muayeneden geçerler ve rahim ağzında bir açılma olup olmadığı kontrol edilir. Bunun yanı sıra ultrason kontrolü ile de bebeğin suyunda bir azalma olup olmadığına bakılır.

Günü geçmiş olan bir hamilelikte her an bir sıkıntı meydana gelme olasılığı vardır ve bu nedenle bebek yakın takibe alınır. Günü geçmiş gebeliklerde bir sıkıntı tespit edilmesi durumunda anne hemen hastaneye yatırılır ve suni sancı yoluyla bebek doğurtulmaya çalışılır. Anneye suni sancı verilmesi durumda bebeğin rahim kasılmalarına dayanıp dayanamadığı da kontrol edilir; çünkü rahim kasılmaları bebeğin beynine giden oksijenin azalmasına neden olabilir. Bu gibi durumları ortadan kaldırmak için önceden önlem almak ve gerekirse bebeği sezaryen ile almak gerekebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat