Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum yapan kadın tekrar adet görmeye ne zaman başlar?

240,006
kişi izledi
Puan: 4.70 / 5
Doğum yapan kadın tekrar adet görmeye ne zaman başlar?
Doğum yapan bir kadın ister sezaryenle doğum yapmış olsun, ister normal doğum yapmış olsun eğer emziriyorsa ve bebeğe başka bir ek gıda vermiyorsa, ortalama olarak 3,5 - 4 aylıkken ilk âdetini görür, Bu tabi ki 2. ay kadar kısa olmakla beraber 10. aya kadar da uzayabilir.

Anne emzirmiyorsa 2 ay sonunda âdet görür

Eğer emzirmeye devam ediyorsa ve hamilelik şüphesi yoksa ki bunu çoğu zaman anlayamaz. 10. ayın sonunda halen âdet görmemişse bunun için ayrıca doktor kontrolünden geçmesi lazım. Eğer hamilelik şüphesi varsa veya tam olarak emin olamıyorsa 6. ay sonunda da bir gebelik var mı diye doktora başvurabilir.

Eğer emzirmiyorsa 2. ay civarında âdet görür. Eğer emziriyorsa çok uzun süre âdet görmeyebilir ve endişelenecek bir durum yok. Eğer çok şüpheleniyorsa evde bir gebelik testi yapabilir. Ama cinsel yaşamı başladıktan sonra yani 40'ı çıktıktan hemen korunmaya başlaması lazım. Çünkü süt, yani emzirme % 100 koruyacak diye bir şey yok.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat