Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum sonrası eski kiloma nasıl kavuşurum?

1,555
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum sonrası eski kiloma nasıl kavuşurum?

Doğumdan sonraki ilk hafta yaklaşık olarak 5-6 kilo kaybedilir. Bu bebeğin, amniotik sıvının ve plasentanın ağırlığıdır. Hamilelik sonrası eski hale dönmekte doğumda alınan kilonun miktarı önemlidir. İdeal olarak 10-12 kilo alan gebeler çoğunlukla eski formlarına kavuşmakta çok zorlanmazlar. 

İlk 6 haftanın sonunda rahim gebelik öncesi boyutuna dönerken tutulan fazla sıvılar da verilmiş olur. Bu dönemde dengeli beslenme sürdürülürse 1-2 kilo daha verilir. Sonrasında kalan 4-5 kilo fazlalık ise hamilelik süresince vücudun ihtiyaç halinde kullanmak üzere depoladığı yağlardır. Bu kilolar da diyet yapmadan sadece yiyeceklerde seçici davranarak verilebilir. 

Özellikle emzirme döneminde sütü azaltabileceği için çok sıkı diyetler önerilmez ancak bu dönemde karbonhidrat alımı kısıtlanabilir. Dengeli beslenmek çok önemlidir. Akşam yemeklerini hafif yemek, egzersiz yapmak, ara öğünlere önem vermek sağlıklı beslenmenin de temel kuralıdır. Bu sayede doğum sonrasında hamilelik sırasında alınan kilolar rahatça verilebilmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat