Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum sonrası egzersiz yapmaya ne zaman başlanabilir?

3,059
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum sonrası egzersiz yapmaya ne zaman başlanabilir?

Gebelik boyunca genişleyen ve esneyen karın kasları ve pelvik kaslar genellikle 40 gün yani yaklaşık 6 hafta sonra toparlanır. Vajinal doğum yapmış lohusalar kısa bir süre sonra egzersize başlayabilirler. Daha ciddi egzersizlere 6 haftadan sonra başlanılabilir. Ancak kasları çok fazla zorlayan egzersizlerden kaçınılmalıdır. Normal doğum yapanlar egzersizlere daha erken başlayabilirler. Sezaryenlerde ise doktor tavsiyesi ve onayı önemlidir.  

Sezaryenden sonra karın ve göbek yağlarını eritmek için egzersiz hareketleri

Bu konuda en faydalı egzersiz mekik hareketidir ancak çoğunlukla tek başına yeterli olamaz. Çünkü bölgesel yağ yakma (bölgesel kilo eritme) diye bir şey mümkün değildir. Bu nedenle bütün vücudu çalıştıracak ve yeterli düzeyde kalori harcanmasını sağlayacak egzersizler yapılmalıdır. 

Örneğin günde bir defa çekebildiğiniz kadar çok mekik çekmek, haftada en az 3-4 gün yarım saat yürüyüş veya 20-30 dakika koşu göbek yağlarının erimesi ve bütün vücudun forma girmesi için çoğunlukla yeterli olacaktır. Bunun dışında yapma imkanı olanlar için yüzme, plates gibi her tür spor faydalı olacaktır. Düzenli ve doğru beslenme kurallarına uyulmadıkça egzersizler çoğunlukla fayda sağlamayacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat