Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum korkusu kadınları hamilelikten uzaklaştırabilir mi?

628
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum korkusu kadınları hamilelikten uzaklaştırabilir mi?

Uzaklaştırma kocaman bir kelimedir. Çok doğal olarak biraz mesafe koyar. Çünkü korku öyle bir şeydir ki, stres verir, adrenalin salgılatır. Yani aslında hem hormonal dengeyi, hem de psikolojik durumu bozar. O yüzden de herhangi bir korkuda o var olmaya ve ulaşmaya çalıştığınız şeye karşı hafif bir mesafe koyarsınız. Dolayısıyla da soğutmaz, hafifçe uzaklaştırır. 

Bunun için de konsantre olacağınız şey korkunun kendisi olamaz. Korkudan nasıl başka bir tarafa geçeceğiniz olur. Korkuyu nasıl dönüştüreceğiniz olur. O yüzden de korku yerine onu bir kenara bırakıp hep olumluya, pozitife, ben bunu nasıl dönüştürürüm gibi şeylere konsantre olmalısınız. 

Bunlar için en fazla yapacağınız şey bilgidir. Bilgi bir panzehiridir. Bilmediğiniz şeylerle ilgili korkarsınız. O yüzden ne olacağını bilmeniz gerekir. Psikolojik olarak korkulardan uzaklaşmalısınız. Daha çok bunun nedenini bulmalısınız. Herkesin farklıdır. Doğumdan endişelenen var, vücudunun bozulmasından endişelenen var, iyi bir anne olamamaktan endişelenen var, rolünün değişmesiyle ilgili kaygı duyan var, hazır olup olmadığını hissetmeyen var, aile ilişkilerini, eşle olan ilişkilerinin düşeceğini hisseden var. Cinselliğinin bozulacağını da düşünen var. 

Bir sürü kaygı çeşidi vardır. Bu noktada bunlara konsantre olursanız dibi bulursunuz. Bunu dönüştürüp, korku yerine kazançlarım nedir diye konsantre olmak en önemlisidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat