Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum kontrolünde iğne yöntemi nasıl uygulanır?

38,551
kez izlendi
Puan: 4.38 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum kontrolünde iğne yöntemi nasıl uygulanır?

Birçok kadın kalçadan iğne yaptırarak doğum kontrol yöntemini tercih etmektedir. Ayın belli günlerinde bir yerde iğne olmak işlerine gelir. Bu bir çok kişinin kabul ettiği kolay bir yöntemdir ve kişinin arzusuna göre tercih edilir. Ucuz olduğu kadar hamile kalmayı önlemesi açısından son derece bir güvenli bir yöntemdir. 


Doğum kontrolünde iğne tüm diğer doğum kontrol yöntemlerinde olduğu gibi hormon nedeniyle yakın ve uzun zamanda yan etkiler doğurabilecek bir yöntemdir. Bir kaç tane yan etkinin bir arada gerçekleşebileceğini önceden kestirebilmek mümkün değildir. 

Bu anca hormon vücuda alındıktan sonra anlaşılabilir. Deneyip görmek önemlidir. Özellikle kırsal kesimde çok tercih edilen bir yöntemdir. Kadınlar belli aralıklarla sağlık ocağına gidip uygun zamanlarda bu iğneyi yaptırırlar.

Doğum kontrol iğneleri kullanımı kesildikten sonra tekrar düzenli adetlerin başlaması bazen zaman alabilir. Bu yan etkiler sınıfına sokulabilir. Bu her bünyede farklı olmakla birlikte bazen 6 aya yakın bir süre içinde de tekrar düzenli adetin başlaması söz konusu olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat