Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum kontrolü ile ilgili doğru bilinen en büyük yanlışlar nelerdir?

3,775
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum kontrolü ile ilgili doğru bilinen en büyük yanlışlar nelerdir?

Doğum kontrolü ile ilgili pek çok şehir efsanesi vardır. Bunların en başında, doğum kontrol hapları ile ilgili olan kısırlık efsanesi gelir.


Bilinenin aksine, doğum kontrol hapları kısırlık yapmaz. Ancak 25 yaşında doğum kontrolüne başlamış bir kadının, 35 yaşında doğum kontrolünü bıraktığı zamanki doğurganlık becerisi artık 25 yaşındaki gibi değildir. Bunun, hap kullanımı ile ilgili değil, yaşa bağlı olarak doğurganlığın azalması ile ilgisi vardır. 

Asılsız bir diğer efsane ise, spiralin yalnızca daha önce doğum yapmış kadınlara takılabileceği ile ilgili olandır. Spiral, daha önce doğum yapmamış kadınlara takılabilir ve spiralin doğurganlığa herhangi bir olumsuz etkisi olmaz.

Doğum kontrol yöntemleri ile ilgili diğer şehir efsaneleri için kadın doğum uzmanımızın videosunu izleyebilirsiniz. Doğum kontrol yöntemleri arasında prezervatif de yer almaktadır. Prezervatifin yüzde yüz doğum kontrolü sağladığı ise doğru değildir. Bu anlamda prezervatif kullanımına da dikkat etmek gerekir. Hepsi UZMANTV'de!

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat