Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum kontrol hapları kısırlığa neden olabilir mi?

3,111
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum kontrol hapları kısırlığa neden olabilir mi?

Doğum kontrol hapları kişinin üreme potansiyeline herhangi bir pozitif ya da negatif etkide bulunmaz. Bu konuyla ilgili halk arasında bilinen yanlışlar mevcuttur.

Kadının üreme potansiyeli doğum kontrol hapını kullanmaya başlamadan önce nasılsa hapı kullandığı zaman da aynıdır. Polikistik over veya endometriozis gibi durumlarda doğum kontrol haplarının kullanımı hastaya fayda sağladığı için daha sonraki gebelik oranlarını artırmasa bile rahimi gebeliğe hazırlar. Bu bakımdan doğum kontrol hapları kısırlığa neden olmamaktadır.

Doğum kontrol hapları tüm bunların yanı sıra, hormon bozukluğu yapmaz tam tersine hormonal bozukluklarında tedavi edicidir. Özellikle yeni jenerasyon doğum kontrol hapları kıllanma veya tüylenme yapmaz. Kanser, depresyon veya asabiyet yaptığına dair efsaneler de vardır. Aksine birçok kansere karşı koruyucu etki gösterir. Kilo aldırır ve verdirir de denir. Bu kişinin yapısına göre değişir. Bazen kişi hafif kilo alıp hafif kilo verebilir. Kişi iştahına dikkat ederse bu tip sorunlar olmaz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat