Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum kontrol hapı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

163,207
kez izlendi
Puan: 4.50 / 5
Doğum kontrol hapı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?
Doğum kontrol hapını eczaneden veya bir dost tavsiyesiyle kullanmaya başlamak doğru değildir. Jinekolojik muayenenin ardından jinekoloğun hastayı doğru preparata yönlendirmesi gerekir.

Nasıl kullanacaksınız?

Bir diğer önemli nokta da preparata doğru zamanda başlanmasıdır. Prospektüslerde yazan 3 haftalık kullanım, 1 haftalık boşluk uygulanmalıdır. Âdet kanamasının başladığı birinci gün başlayıp 21 gün peşi sıra kullanmak gerekir.

Önceden kestirilemeyen birçok yan etki görülebilir. Ancak tolere edilemeyen yan etkiler ortaya çıktığında çok ısrar etmeden başka bir hapa geçmek veya hormonal doğum kontrol yönteminden vazgeçmek doğru olabilir.

Her gün aynı saatte

Doğum kontrol hapları düzenli kullanılmadığı durumda ara kanamalar yapabilir. Bazen bu ara kanamalar can sıkıcı hale gelebilir. Onun için hapı her gün unutmadan, unutulursa hatırlandığı an almak gerekir.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat