Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum haritası ne anlama gelir?

2,177
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum haritası ne anlama gelir?

Doğum haritası (natal harita), kişinin doğduğu, nefes aldığı ilk anda gökyüzünün çekilmiş bir fotoğrafı gibidir. Astrolojide yer merkezi bir sistem baz alınır. Yer merkezi sistem demek, Dünya'yı merkez alan, Güneş dahil, tüm diğer gezegenlerin Dünya'nın etrafında döndüğü varsayılan bir sistemdir. Biz, Dünya'da olduğumuz için gökyüzüne baktığımız zaman gezegenlerin ve Güneş'in Dünya'nın etrafında dönüyormuş gibi olduğunu görürüz. Astroloji de bu sistem üzerine hareket eder. Dolayısıyla kişi doğduğu anda doğduğu yer, saat, konum, eylem ve boylama göre çıkarılan haritada diğer gezegenlerin Dünya'ya göre konumları gösterilir. 

Doğum haritası kişinin ilk nefes aldığı anda çıkarılan haritadır. Bu harita aslında bir potansiyeldir. Dolayısıyla kişi bu potansiyellere göre ya da bu potansiyellere rağmen hareket edebilir. İnsan çok bilinmeyenli bir denklem gibi, öngörülemez fakat bazı eğilimleri vardır. Bunlar ister aileden, eğitimden gelsin, ister DNA'lardan, alışkanlıklardan; çevresel şartlardan ya da karmadan, hangi pencereden bakıyorsanız buna bir isim verebilirsiniz. Tüm bunlara rağmen kişi kendi hayatını, kendi özgür iradesi ile seçerek geliştirebilir. 

Videoyu Göster

Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat