Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum haritası nasıl yorumlanır?

8,763
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum haritası nasıl yorumlanır?

Kişinin tam doğduğu anda, Doğu ufkunda olan yükselen burcu, kişinin hayata bakışı ve dünyayla ilişki kurma şeklini gösterir

Doğum haritasını, doğum günü gün-ay-yıl, kesin doğum saati ve yeri ile çıkardıktan sonra element ve niteliklere bakarak okumaya başlayabiliriz. Haritanın öncelikle element ve nitelik dağılımları genel kişilik eğilimlerini gösterir. 

Videoda gösterdiğimiz örnek haritada ateş ve su elementi daha baskın görünüyor. Dolayısıyla bu kişinin eğilimlerinde ateş ve su elementlerini daha baskın olacaktır. Diğer elementler olan toprak ve havada, özellikle hava elementinin karakteristik özellikleri daha az olabilir. 

Niteliklerde de yine harita dağılımda sabit nitelik daha baskın görünüyor. Bir doğum haritasında ilk etapta element ve nitelik dağılımındaki kombinasyonları anlatarak kişinin değer eğilimlerini anlatabiliriz. 

Daha sonra doğum haritasının başlangıç noktası olan yükselen burca bakılır. Elimizdeki doğum haritasında ASC, yani yükselen Akrep olarak görünüyor. Yükselen burç, kişinin hayata nasıl bir pencereden baktığı hakkında önemli fikirler verir. 

Kişinin tam doğduğu anda, Doğu ufkunda olan yükselen burcu, kişinin hayata bakışı ve dünyayla ilişki kurma şeklini gösterir. Daha sonra yükselen burcunun yönetici gezegeni, bulunduğu ev ve açıları incelenir. UZMANTV'deki bu videodaki örnek haritamızda Akrep burcunun klasik astrolojideki yöneticisi Mars ve modern astrolojideki yöneticisi Plüton'un bulunduğu burç ve ev konumları, diğer gezegenlerle yaptıkları açılar analiz edilir. 

Bir sonraki adımda ise kişinin Güneş burcuna bakılır. Bizim "burcumuz" olarak nitelendirdğimiz burç, Güneş burcumuzdur. Bu aşamada Güneş burcumuzun konumu ve tüm diğer gezegenlerle yaptığı açılar değerlendirilir. Örnek haritamızda kişinin Güneş burcu Yay ve ikinci evde yer alıyor.

Sonraki aşamada Ay burcuna bakılır. Ay burcu özellikle kadınların haritasında Güneş'ten sonra, hatta belki kimi zaman Güneş'ten daha önce Ay burcuna bakılır. Ay burcu hangi konumda, açıları nedir; bunlar incelenir. 

Tüm bunlar temel olarak ilk analiz edilmesi gerekenlerdir. Ancak tabii ki detaylı bir doğum haritasında açı kalıpları, gezegenlerin evlere göre yerleşimleri, burçların yöneticilerinin yerleri, ara noktalar, özellikle Güneş ve Ay ara noktaları, konuya göre diğer gezegenlerin ara noktaları ve harmonik haritalara bakılır. Tüm bu haritalar yine doğum haritasından türetilir. 

Videoyu Göster

Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat