Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum haritası nasıl çıkarılır?

1,529
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum haritası nasıl çıkarılır?

Doğum haritası (natal chart) kişinin doğduğu gün (gün-ay-yıl), doğum saati ve doğduğu yere göre çıkarılır. Gezegenlerin o anda dünyaya göre olan konumlarını kişinin doğduğu anda gökyüzünün bir fotoğrafı gibi çıkaran haritaya doğum haritası denir. 

Doğum haritasını elle çizerek, hesaplayarak da çıkarmak mümkündür ancak ağırlıkla astrolojiye dair hazır, bilgisayar programları ile çıkarılır. Bunun için özellikle astroloji profesyonelleri Solar Fire adlı ücretli bir programı kullanır. Bu program sadece doğum haritası değil, tüm anlık gezegen konumları hakkında bilgi verir. Bunun dışında ücretsiz web sitelerinden de tüm detayları ile olmasa bile doğum haritası çıkarılabilir. Bunun için mutlaka doğum günü ve kesin doğum saati gerekir. Doğum yeri de önemlidir. 

Kişinin doğum haritası aslında kişinin potansiyellerini ve eğilimlerini gösterir. Bu anlamda bir doğum haritasında kişinin karakter özelliklerini ve eğilimleri görülür. Kişi bu eğilimleri ile hareket edebilir. Doğum haritasını çözmek, çıkartmak ve okumak kendimizi tanımak, anlamak ve geliştirmek için çok faydalı olur. 

Videoyu Göster

Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat