Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum borçlanması için kimler talepte bulunabilir?

837
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum borçlanması için kimler talepte bulunabilir?

Doğum borçlanması yapacak olan kadınların talepte bulunmaları için doğum botçlanması şartlarını mutlaka taşımaları gerekir. Doğum borçlanmasında da öncelikle SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı başlangıcının olması şartı aranır. Bu başlangıçtan sonra kadınların doğumlardan sonra çalışmadıkları boşta geçen sürelerle ilgili müracaatları olabilir. 


Doğumdan sonra çalışmamış ve isteğe bağlı prim ödemeyen kadınlar bu günler için doğum borçlanması yapabilir. Eğer kadınlar bu şartları taşıyorlarsa doğum borçlanması hakkından yararlanabilirler. Stajyerlerin de ilk işe başlama tarihleri doğum borçlanması için sayılır. Bu şartları yerine getirenler en fazla 3 çocuk için doğum borçlanması talebinde bulunabilirler. 

Doğum borçlanması yapan kadınlar borçlanma tutarlarını en fazla 30 gün içinde ödemeleri gerekir. Doğum borçlanması hakkını elde edip bu parayı 30 gün içinde eğer ödememişlerse bu borçlanma iptal olur. Tekrar yararlanmak isteyenler yeniden SSK'ya gidip müracaatte bulunmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat