Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğru saç ekim yöntemi nedir?

6,948
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğru saç ekim yöntemi nedir?

Doğru saç ekiminin birinci basamağında kişinin karakterine, yaşına, özelliklerine uygun bir saç çizgisi belirlenmesidir. 

İkincisi her yerimizde saçlarımızın çıkış açıları farklıdır. Özellikle ön orta bölgede saçlarımız cildimizle 25-30 derece açı yaparak çıkar. Eğer biz bunu 90 derece olacak şekilde ekim yaparsak çim adam manzarasıyla karşılaşırız. İnsanı kabusa çeviren çok kötü sonuçlar alırız. 40-45 derece çıkacak bir saç ekimi yapıldığı anda oyuncak asker gibi olur. Ne sağa yatan, ne de sola yatan bir saç olur. Doğrusu saçın ön bölgelerde 25-30 derece açıyla çıkacak şekilde uygulanmasıdır. Ön bölge dediğim, saçlı bölgenize parmağınızı koyduğunuz zaman, 3 parmak olan bölgedir.

Saç ekimi ile ilgili daha fazla bilgi için: 

444 3 789 - 0216 474 54 54

Daha sonra tepe bölgesi ile ön bölge arasında orta bölgemiz vardır. Buradaki oran yavaş yavaş 25-30 dereceden 30-35 dereceye kalkar. Öndekilerin üzerine bir volüm meydana getirmesi için bu açı çok önemlidir. 

Üçüncü dikkat edilmesi gereken nokta, tepe bölgesinde herkesin özel bir döneri, gülü, şekli vardır. Bu döner, gül ve şekillerin yönlerine göre dikkat edilerek tepe bölgesine ekim yapılması şarttır. 

Dördüncü dikkat edilmesi gereken nokta, özellikle yan, şakak bölgesi dediğimiz bölgelerdir. Aşırı şekilde sönüp geriye kaçtığı anda şakak bölgesinin restorasyonunun yapılması çok önemlidir. Bu bölgeye saç ekimi yaparken de burada saçların çıkış yönlerini çok iyi kontrol ederek aynı yönde kanalları açmak gerekir. Yani saç ekiminde bütün saçların yönleri, açıları, sıklığı, dağılımı son derece dikkat edilmesi gereken, profesyonel bir elden çıkması gereken bir durumdur. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat