Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğalgazı ekonomik kullanmak için ısıtma tesisatının nasıl olması gerekir?

26,975
kez izlendi
Puan: 4.83 / 5
Detaylı Açıklama

Doğalgazı ekonomik kullanmak için ısıtma tesisatının nasıl olması gerekir?

Isıtma sistemlerinde doğalgazı ekonomik kullanmak için ısıtma tesisatının uygun şekilde planlanmış ve uygulanmış olması gerekir. Boru çapları ve radyatörler doğru seçilmelidir. Bu sayede ısı transferi en verimli ve kayıpsız şekilde gerçekleşebilir. Bu yapılmaz ise her odanın istenilen şekilde ısınması sağlanamayabilir. Bazı odalar istenenden daha fazla, bazı odalar ise daha az ısınabilir.


Yoğuşmalı kombi kullanımında tesisatın düşük sıcaklıklarla çalışmaya uygun olması sistem verimini yükseltir. Çünkü yoğuşma veriminde düşük sıcaklıklarla işletimde daha yüksek oranda faydalanılabilir. Dış havaya bağlı veya oda sıcaklığına bağlı işletim yapan kumanda kullanarak istenen oda sıcaklığına ulaşmak için gereken çıkış suyu sıcaklığı otomatik olarak ayarlanır. 

Uygun çıkış suyu sıcaklığı ile çalışmak, ihtiyaç olan kadar ısı üretimi enerji ekonomisi ve aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlar.

Kumanda kullanımının yanı sıra oda kumandasının bulunmadığı odalarda termostatik radyatör vanası kullanımı oda istenen sıcaklığa geldiğinde radyatöre daha fazla sıcak su gelmesini engelleyeceğinden ihtiyaç olandan daha fazla ısı üretimi, yani yakıt tüketimi yapılmasını da engeller.

Buderus Çağrı Merkezi: 444 5 474

Videoyu Göster

Ev & Dekorasyon Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat