Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğal östrojen ne işe yarar?

1,640
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğal östrojen ne işe yarar?

Kadınlık hormonu olan östrojenin kadınların hayatında çok önemli bir yeri vardır. Erkeklerde de bulunur fakat kadınlarda östrojen hormonu azlığı çok ciddi hastalıklara sebebiyet verebileceğinden doğal östrojen kaynakları bilinmeli ve tüketilecek östrojen seviyesinin artması icin takviye yapılmalıdır.

Östrojen hormonunun azalması menopoza davetiye çıkarır. Kadınlar, menopoz ile birlikte şimdiye kadar alışık olmadıkları sıkıntılı bir döneme girerler.Ancak, Östrojen açığı, doğal ve bitkisel preparatlarla kapatılabilir. Östrojen hormonu içeren bitki ve gıdalar mevcuttur. Yani doğal östrojenler dışarıdan vücuda besin yoluyla alınarak östrojen eksikliği görülen bireylerde östrojen takviyesinin yapılmasında en sağlıklı yöntemdir.

Doğal östrojenlerin sağlık acısından vücuda etki edebileceği bir zarar yoktur. Örneğin, soyadan elde edilen doğal östrojen normal östrojene göre yan etkileri çok daha düşüktür. Kanser riski yok denebilecek kadar azdır. 

Soya ile  beslenen toplumlarda meme kanserine pek rastlanmadığı yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir. Soyanın yanı sıra doğal östrojen içeren bitkisel preparatlar, bitkisel çaylar ve otlar tüketmek yararlı olabilecek doğal östrojen içeren kaynaklardandır.
Bunların yanında kalsiyum, magnezyum ve çinkonun vücuda alınması gereklidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat