Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğacak çocuğun cinsiyetini önceden belirlemek mümkün mü?

48,712
kez izlendi
Puan: 3.50 / 5
Detaylı Açıklama

Doğacak çocuğun cinsiyetini önceden belirlemek mümkün mü?

Doğacak çocuğun cinsiyetini önceden belirlemek mümkündür. Bu isteğe bağlı yapılmaz. Sadece zorunlu kalınan bazı tıbbi durumlarda uygulanır. Kas hastalıkları gibi bazı hastalıklar cinsiyet kromozomu üzerinde taşınır ve aktarılır. 


Aksama olan bölge aktarıldığında eğer bebek kızsa hayatına taşıyıcı olarak devam eder. Erkek bebek ise hastalıklı doğar. Bazı genetik hastalıkların bu nedenle bebeğe geçmemesi için cinsiyet belirlenebilir. Eğer bir çiftin böyle bir erkek çocuğu varsa bir sonraki çocuklarının erkek olması istenmeyebilir. 

Bu durumda çifte tüp bebek uygulanır. Oluşan embriyolardan kız olanı anne rahmine yerleştirilir. Bu tamamen tıbbi ve yaşamsal bir tespittir. Bu her tüp bebeğe uygulanabilir ama keyfi olduğu için anlamlı değildir. Cinsiyet nedeniyle tüp bebek uygulanması aynı zamanda yasaktır. Beslenme, cinsel ilişki pozisyonu, zamanı gibi konular cinsiyet belirleme açısından asla bilimselliği açıklanmayan durumlardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat