Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Diyet bar hazırlarken nelere dikkat edelim?

653
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Diyet bar hazırlarken nelere dikkat edelim?

Diyet bar hazırlarken dikkat etmeniz gereken doyurucu ancak kalorisinin daha düşük olması. Diyet barın doyuruculuğunu sağlayabilmek için lif oranını ve protein içeriğini yüksek tutmamız, her şeyin doğal kaynaklardan elde edilmiş olması gerekiyor. Diyet bar hazırlarken basit şeker ya da katkı maddesi kullanılmış un, şeker ürünler, ekstradan sıvı ya da katı yağ gibi malzemeler kullanmamalıyız. 

Diyet bar hazırlarken protein içeriğini yüksek tutmak için yulaf kepeği veya müsli kullanabiliriz. Bunlar, bir kurabiye hazırlarken kullandığımız ana malzeme olan un yerine kullanacağımız temel malzememiz olacak.

Müsli bar karışımında, protein içeriğinden zengin, doygunluk sağlayacak kuru yemişler kullanacağız. Bunlar badem, fındık ve ceviz olacak.

Diyet barın vitamin ve minerallerden yana zengin olması, lif içeriğini yüksek tutmak ve doğal şeker sağlamak için kuru meyveler kullanabilirsiniz. Bunun için diyet barınızda 7 - 8 adet kuru kayısı, 50 gr (bir avuç) kuru dut, 50 gr yaban mersini kurusu, antioksidan özelliği olan çekirdekli siyah ve sarı kuru üzüm karışımı ve diyet bara tadını verecek 4 adet kuru incir kullanabilirsiniz.

İyi bir lif kaynağı olan ve vitamin açısından çok zengin olan kuru dut aynı zamanda çok iyi bir ödem söktürücüdür.

Diyet barın tutuculuğunu sağlamak, aynı zamanda protein kaynağı olması için 2 adet yumurtayı beyazı ve sarısı ile birlikte kullanabilirsiniz. 

Tüm malzemeyi bir harman haline getirdikten sonra, potasyum ve magnezyum yönünden zengin ve lezzetlendirici olması için 1 adet muzu püre haline getirerek karışıma ekleyebilirsiniz.  Böylece diyet barda önemli olan tüm unsurları yerine getirmiş oluyoruz. 

Diyet bar karışımında kuru kayısı, kuru dut, yaban mersini kurusu ve kuru üzüm, kuru incir kullanılabilir. Tutuculuğu sağlamak ve protein elde etmek için de yumurta kullanabiliriz. 2 adet yumurtayı hem beyazıyla hem de sarısıyla kullanabiliriz. Potasyum, magnezyum ve lezzet açısında muz koymak da iyi bir fikirdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat