Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Diyabetik hamileler hangi besinlerden uzak durmalı?

1,556
kez izlendi
Puan: 2.09 / 5
Detaylı Açıklama

Diyabetik hamileler hangi besinlerden uzak durmalı?

Şeker hastalarının özellikle kan şekerini hızla yükselten yiyeceklerden uzak durması tavsiye edilir. Bunları tamamen kesecekleri anlamına da gelmez. Esasında klasik olarak her şey yenilenebilir ancak  bunların miktarı, zamanları ve nelerle birlikte tüketilecekleri önemlidir. Özellikle rafine edinmiş şeker, beyaz un, patates, pirinç gibi besinler kan şekerini yükselteceğinden hamilelik sürecinde az tüketilmelidir. 

Gazlı içecekler hem içinde bulunan boya maddeleri, katkı maddeleri nedeniyle, hem yüksek miktarda şeker içerdiğinden, hem de metabolizmayı kalıcı olarak değiştiren glikoz ve fruktoz şurupları bulunduğundan mümkün olduğunca kaçınılması gereken içeceklerdir. Bu sadece şeker hastaları için değil, normal gebelikte de mümkün olduğunca kaçınılması gereken bir durumdur.

Hamilelerin alkol almaktan da kaçınması gerekir. Bu şeker hastalıkları için de mümkün olduğunca kısıtlanması gereken bir maddedir. Gebelik sürecinde çiğ et ve pastörize edilmemiş süt tüketiminden, yapay üretilmiş gıdalardan kaçınılması gerekir. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat