Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Diş implantı nasıl takılır?

10,793
kez izlendi
Puan: 4.88 / 5

Diş implantı nasıl takılır?

Diş implantı cerrahi bir işlemdir. İmplant için yapılan lokal anestezinin cerrahi işlemlerde yapılan anestezilerden bir farkı yoktur. Böylece hasta herhangi bir ağrı duymaz. 

Diş implantı yapmak için öncelikle bir radyografi almamız, hastamızın daha önce diş çektirmiş olduğu bölgedeki kemik düzeyini takip etmemiz gerekiyor. Çünkü bizim implantı yapacağımız yer aslında kemiğin içerisidir. Kemiğin kalitesi, kemiğin boyutu, kemiğin derinliği bizim için çok önemli. 

İmplant yapacağımız sırada her şey yerindeyse, kemik açısından bir sıkıntı yoksa son derece kibar bir cerrahi işlem uygulanır. Kullanılan malzemelerin hemen hemen hepsi oradaki kemiğe zarar vermez, hatta onu koruyacak şekilde üretilmiştir. Bu malzemelerle implant yuvası açılır. İmplant yuvası açıldıktan sonra implantı oraya yerleştiririz. Bu sırada hasta herhangi bir ağrı, baskı gibi bir rahatsızlık duymaz. Normalde 1 implant için harcanan süre aslında 3 - 5 dakikayı geçmez ama genelde çok fazla sayıda implant yaptığımız vakalarda alt üst çeneyi bile bir seansta, bir günde bitirebilme şansımız vardır. Bu sırada hastamız herhangi bir ağrı duymayacaktır. 

Cerrahi işlem bittikten sonra çok sayıda implant yapacaksak eğer mutlaka diş etini kaldırmak istiyoruz. Diş etini kaldırıp alttaki destek kemiği ayrıntısı ile görmek istiyoruz. Burada en önemli nokta dikişlerin 1 hafta sonra alınması gerektiği. Dikişler alındıktan sonra yara bölgelerinin bakımı, temizliği hasta tarafından çok iyi yapılmalıdır. Protez safhasına geçene kadar, yaklaşık 2 - 3 ay arası bir süreç sonunda hastanın o bölgesi bize tertemiz ve sorunsuz bir şekilde gelirse, protez safhası çok hızlı geçer. 

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat