Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dijital fotoğraf makinesi alırken zoom özelliği ne kadar önemlidir?

38,086
kez izlendi
Puan: 4.60 / 5
Dijital fotoğraf makinesi alırken zoom özelliği ne kadar önemlidir?
Tüketiciler dijital fotoğraf makinesi alırken ilk kriter olarak fotoğraf makinesinin megapiksel değerine bakma eğilimindedir. Halbuki bu bir fotoğraf makinesinin kaliteli olup olmadığını tek başına belirlemez. Örneğin, kompakt fotoğraf makinesinin objektifi değiştirilemediği için zoom özelliği bu makinelerde aranması gereken en önemli özelliktir.

Fotoğraf makinesinin zoom özelliği en düşük dereceden en yüksek dereceye kadar ulaşabilmelidir. Çekim ve kadrajlar ayarlanırken bu özellikten yararlanılır. Makinenin zoom özelliğindeki geniş açı dar mekanlarda kolaylık sağlayacaktır. Çekmek istediğiniz uzaktaki bir obje için makinede bulunan zoom ayarını tele kısmına getirerek çekim yapılacağından geniş açıdan tele kısmına giden aralığın fazla olması gerekir. Bu sebeple genellikle 10x 8x 7x 4x objektifler tercih edilmelidir. 

Çekimlerinizde daha doğru ve efektif kadrajlar olmasını istiyorsanız optik zoom ayarına özen göstermelisiniz. Fotoğraf makinesinde yer alan dijital zoom kaliteyi düşüreceğinden makinenin üzerinde yazılan optik zooma dikkat edilmelidir.
Teknoloji Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat