Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Deccal nedir?

646
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Deccal nedir?

Bir çok kıyamet alametinde olduğu gibi Deccal, mahiyetini ancak Allah'ın bilebileceği bir kıyamet alametidir. Kıyametten önce genellikle Ortadoğu civarına geleceği düşünülür. Kendisine ait dünyada kurduğu rahat bir yeri ve taraftarlarının hazırladığı ve taraftarı olmayanları koyduğu bir cehennemi olduğundan bahsedilir. 


Öncesinde peygamberlik iddiasında bulunan Deccal Hz. İsa'dan sonra Uhud Dağı'na kadar Medine'ye yaklaşacaktır. Buradan Şam'a gelecek ve Hz. İsa Deccal'i öldürecektir. Hızlı ve çirkin bir karaktere sahiptir. Deccal, deccaliyet diye bir çok İslam düşünürünün ortaya koyduğu kötülük fikridir. 

İnsanları perişan eden, dünyayı bozguna uğratan kötülük anlayışına Deccaliyet denebilir. Deccaller olarak geçtiğinden bir kişi değil çoğul olduğu da anlaşılabilir. İnsan deccallik yapabilir. Bunu temsil eden insanlar, fikir akımları da ortaya çıkabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat