Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dash diyeti nedir?

463
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dash diyeti nedir?

Dash diyeti ulusal sağlık toplumları tarafından oluşturulan ve tansiyonu düşürmek amacıyla yapılan bir diyettir. Dash, İngilizce kaynaklıdır ve Türkçe'de hipertansiyonu durdurmak için yapılan bir beslenme şekline denir. 


Dash diyetindeki ayrıntılara baktığımızda ilk amaç hipertansiyonu düzenlemektir. Tansiyonu düşürüp korumak çok önemlidir. Dash diyetinde diğer dikkat çekici nokta ise genel beslenme kurallarına göre model olabilecek bir diyet yaklaşımıdır. 

Dash diyeti örnek bir model olduğu için bireylerin kilo vermesine de yardımcı olur. Burada bireylerin kişisel özellikleri, yaşları, kiloları da belirleyici etkenler arasında yer alır. Buna göre bireylere göre porsiyonlar ayarlanmalıdır. Kilo vermek için bireylerin enerji alımlarının azalması gerekir. Günlük 500 kalori düşüşü haftada yarım ile 1 kilo arasında bir kilo düşüşüne neden olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat