Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dalgalı saç modeli için saç maşası kullanmanın püf noktaları nelerdir?

21,344
kez izlendi
Puan: 4.62 / 5
Detaylı Açıklama

Dalgalı saç modeli için saç maşası kullanmanın püf noktaları nelerdir?

Saçınızı sağlıklı bir şekilde kurutma ve şekillendirmenin püf noktası saçı aşırı ısınmadan korumaktır. Çünkü saçın yapısındaki protein, aşırı ısı nedeniyle doğal formunu kaybeder. Bu da kopmalara, dökülmelere hatta yanmalara sebep olabilir.

Saç kurutmanın püf noktaları:
Islak saçlarınızı kurutmaya başlamadan önce havluyla saçlarınızı sararak fazla suyunu alın.

Saç hala ıslakken kurutma makinenizi en yüksek sıcaklık ayarında kullanın. Saçınız kurumaya başladığında ısı ayarını düşürün. Makineyi saçınıza çok fazla yaklaştırmayın ve belli bir noktada sabit tutmayın. Saçınız kuruduktan sonra şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Philips saçınızı nem dengesini bozmadan sağlıkla kurutabilmeniz için 3 yeni kurutma makinesi sunuyor. Philips saç kurutma makinelerinin TermoProtect özelliği sayesinde ısı ayarı ile uğraşmanıza hiç gerek yok. Makineyi Termoprotect ayarına getirdiğinizde 57 derece sabit sıcaklıkta, hızlı ve efektif bir kurutma sağlarsınız. Isı ayarı ile ayrıca uğraşma derdinden kurtulursunuz.

Philips'in bu serisi aynı zamanda iyonik özelliğe de sahip. Bu özellik sayesinde saçınız elektriklenmeden ve kabarmadan kurur.

Dalgalı bir model için maşa kullanmanın püf noktaları:
Maşa ile saçınıza şekil vermenin püf noktası şekillendirmeye başlamadan önce saçınızın kuru olduğundan emin olmaktır. Saçınız ıslaksa veya nemli kalmışsa, saçınızın arasındaki su damlaları maşanın ısısıyla kaynama sıcaklığına gelebilir ve saçlarınızın aşırı ısınmasına sebep olabilir.

Saçınızı şekillendirmeden önce saç köpüğü kullanmanız daha kalıcı bir sonuç almanızı sağlar.

Bir diğer önemli nokta ise şu: Maşayı saçın üzerinde hareket ettiremediğiniz ve sabit bir noktada tuttuğunuz için saçınızın aşırı ısınmasına sebep olabilirsiniz. Bu yüzden maşa kullanırken doğru sıcaklığı doğru sürede uygulamak saçınızın sağlığı açısından çok önemli.

Philips'in yeni maşasındaki bukle hazır fonksiyonu sayesinde doğru sıcaklığı doğru sürede uyguladığınıza emin olursunuz. Saç tipinize göre uygun ısıyı seçtikten sonra çok kalın olmayan bir tutam saçı maşanın etrafına sarıp, bukle hazır tuşuna basıyoruz.

Philips saç maşası isteğinize göre 5/8/10 saniyelik süre sonunda artık bu buklenin hazır olduğunu size sesli olarak uyarıyor. Böylece her tutam saça eşit ısı uygulayıp daha mükemmel sonuçlar elde ederken, saçınıza da zarar vermemiş oluyorsunuz. 5 saniyelik kullanım ile daha doğal su dalgaları elde ederken, 10 saniyelik kullanım ile daha belirgin ve kalıcı bukleler elde edebilirsiniz.

Hem küçük hem büyük dalgaları aynı anda bu masa ile yapmak mümkün. Konik şekilli bu maşanın ucu 13mm çapında, geniş arka tarafı ise 25mm çapında bukleler yapabiliyor.

Philips saç maşası mandalsız yapısı ile buklelerinizi bozmadan maşadan ayırabilmenize olanak sağlarken, kadifemsi kaplaması ile parmaklarınızın yanmasını önlüyor. Kısacası bu yeni Philips maşa ile saçınıza zarar verme derdi olmadan, saçınıza istediğiniz boyutta bukle yapabilirsiniz.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat