Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Crossfit nerelerde yapılabilir?

3,127
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama

Crossfit nerelerde yapılabilir?

Crossfit sporunu kendi kendinize yapabilmek için belli bir fiziki yeterliliğe ve kondisyona sahip olmalısınız. Bu spora yeni başlıyorsanız bir crossfit merkezine giderek antrenörlerden destek almanızda ve temel egzersiz çalışmaları yapmanızda fayda vardır.

Günlük hayatımızda yaptığınız haraketlerle aslında crossfit yapmaktasınız. Örneğin koltuğa oturup kalkarken squad yani çömelip kalkma hareketini gerçekleştirirsiniz. Markette alışveriş yaparken iki elinizle poşet taşıyarak ve bu poşetleri yerden kaldırarak crossfit hareketleri yapmış olursunuz.

Evde crossfit yapmak

Crossfit egzersizi için spor aletlerinizin olmasına gerek yoktur. Evinizde aletsiz bir şekilde crossfit antrenmanı yapabilirsiniz ancak evde yapacağınız hareketler sınırlı olacaktır. Ekipmansız yapacağınız hareketler bir süre sonra rutinleşip sizin için sıkıcı hale gelebilir.

Crossfit bireysel ya da grup halinde yapılabilir. Grup halinde crossfit yapmak size daha fazla keyif verecektir. Crossfit antrenörleri spordan zevk alabilmeniz için bu sporu en az bir arkadaşınızla birlikte yapmanızı tavsiye eder.

Videoyu Göster

Spor & Hobi Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat