Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Crossfit nasıl yapılır?

8,772
kez izlendi
Puan: 3.12 / 5
Detaylı Açıklama

Crossfit nasıl yapılır?

Günümüzün en hızlı yayılan güç ve kondisyon programı olan crossfitin mantığı vücudu sadece bilinene değil bilinmeyene de hazırlamaktır. Crossfit programı tamamen benzersizdir.

Crossfit sporuna başlamadan önce crossfitin amacını ve yöntemini anlamanız gerekir. Crossfit antrenmanları grup halinde yapılır ve herkes aynı progrmı uygular. Belirlenen hareketler raund sisteminde verilir ve hedef hareketi en kısa sürede tamamlamaktır. Bazen de bir süre belirlenir ve yapılabilecek en fazla tekrarın yapılması istenir.

Uygulanan crossfit antrenmanı her gün değişir ve antrenman anına kadar açıklanmaz. Bu nedenle sporcuların önceden hazırlanma şansı yoktur.

Crossfitte rekabet

Crossfit egzersizi yaparken kendinizle, rakibinizle ve zamanla rekabet edersiniz. Crossfit antrenmanı sırasında öne çıkan rekabet sporu daha heyecanlı hale getirir ve spordan sıkılma riskinizi azaltır.

Crossfit hareketleri

Crossfit sporunda uygulanan yüzlerce hareket vardır. Örneğin kettlebell swing, box jump ve kürek çekme hareketleri bilinen ve sıkça yapılan hareketlerdendir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat