Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çok terliyorum, bitkisel ürünlerden nasıl faydalanabilirim?

751
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çok terliyorum, bitkisel ürünlerden nasıl faydalanabilirim?

Çok terleyen kişinin öncelikle kendisini rahatlatması gerekecektir. Özellikle soğan, sarımsak gibi bitkisel ürünler veya bunları içeren maddeler tüketildiği zaman terlemede artış olacaktır. Bu nedenle bunlardan kaçınmak gerekir. Çünkü terleme vücudun ter nörologülasyonunu, ısı regülasyonunu sağladığı gibi, aynı zamanda bazı toksik ürünlerin atılmasını amaçlar. Bu açıdan özellikle soğan, sarımsak gibi ürünlerden uzak kalmakta fayda vardır. 

Çok terleyen kişinin yeşil yapraklı sebzeler tüketmesi ve bol su içmesi gerekir. Günde 6 - 8 bardak, yaklaşık 1,5 - 2 litre civarı su tüketmek önemlidir. Terlemeyi azaltmak için yeşil çay ya da adaçayı gibi bitki çayları içilebilir. Adaçayı ter oluşumunu azalttığı gibi, sadece yaprakları suya katılarak, lokal olarak koltukaltına uygulanabilir. 

Bazı antioksidan etkisi bulunan gıdalar terlemeyi azaltır. Bunların başında domates gelir. Domates suyunun terlemeyi azalttığı bilinmektedir. Her gün aynı zamanda bir salkım üzüm tüketilebilir. 

Elma sirkesi, limon suyu gibi ürünler de terlemeyi tamamen geçirmese bile terlemenin azaltılmasına ve terleme kaynaklı kötü koku oluşumunu engellemeye yardımcı olacaktır. 

Terleme çok rahatsız etmiyorsa, çok kötü koku oluşmuyorsa, bu tür evde alınabilecek önlemlerle terlemenin artması engellenebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat