Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çok su içersek zayıflar mıyız?

3,548
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çok su içersek zayıflar mıyız?

Yemek öncesi içilen su porsiyonlarımızın küçülmesini, böylelikle daha az kalori almamıza yardımcı olur. Yapılan bir araştırmaya göre, bir kişi günlük 1,5 litre su tüketiyorsa, 1 yılın sonunda 17.400 kalori yakıyor. Bu da ortalama 2 kiloyu sadece su içerek kaybetmek anlamına gelir. Su, açlık hissini baskılar, bize doygunluk verir. Beynimiz açlık ve susuzluğu birbirine karıştırır. Acıktığınızı hissettiğinizde 1 - 2 bardak su içmeyi deneyin. Böylece daha fazla gereksiz kalori almanızı engellemiş olursunuz. Özellikle yemeklerden 15 - 20 dakika önce 1 - 1,5 bardak su tüketirseniz yemekte daha az şey yer, daha az kalori alırsınız. 

Suyun metabolizma hızını artırıcı ve vücudumuzda metabolizma hızını yavaşlatan toksinleri uzaklaştırıcı etkisi vardır. Bu da zayıflamamıza yardımcı olur. Ayrıca, suyun 0 kalorili doygunluk veren bir içecek olduğunu unutmazsak, su kesinlikle zayıflatıcı bir içecektir diyebiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat