Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çok sivilcem var, ilaç kullansam geçer mi?

1,018
kez izlendi
Puan: 1.37 / 5
Detaylı Açıklama

Çok sivilcem var, ilaç kullansam geçer mi?

Sivilce sorunu tedavisi için elimizde pek çok ilaç var. Eski zamana göre tedavi için çok şanslıyız. Sivilcelerin yayılımına, niteliğine, derinliğine göre farklı farklı ilaçlar öneriyoruz hastalarımıza. 


Bazı sivilce sorunlarında yalnızca temizleyici jeller, cildin fazla yağını alan kurutucu kremler kullanılması yeterli olur. Bu uygulamaların düzenli yapılması sorunun çözülmesi için yeterli oluyor.

Kimi iltihaplı sivilce sorunlarında antibiyotikli kremler veya ağızdan alınan antibiyotik kürlerinin uygulanması gerekebiliyor. 

Bazı durumlarda çok iri sivilcelerin, çıbanların oluştuğu ciltlerde sivilcelerin iz bırkmaya başladığını gözlemliyoruz. Bu durumda yalnızca sivilce tedavisinde kullanılan bazı özel ilaçlar devreye giriyor. Sivilcelerin çok iri olduğu, çıbanlaşmaya başladığı ciltlerde bu ilaç kürleri yapılıyor ve bu sivilcelerden kurtulma amaçlı yapılan kürler için ortalama 2 ay ile 6 ay arası bir süreyi göze almak gerekir.

Sivilce tedavisinde çok gecikmemek gerekir. Bazılarımızda bir tane sivilce ciltte iz bırakmasa bile ruhumuzda iz bırakabilir. Sivilcemizi bir takıntı haline getirmeye başladığımızı fark etmişsek gecikmeden doktora başvurmalıyız. 

Sivilce nedeniyle yüzünde izler belirmeye başlayan kişiler de geç kalmadan doktora başvurmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat