Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocukların tuvalet eğitimine lazımlıkla mı başlamalı?

26,740
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocukların tuvalet eğitimine lazımlıkla mı başlamalı?

Çocukların tuvalet eğitimine lazımlık ya da klozetlerin üzerine koyacağınız adaptörlerle başlanabilir. Bu sizin çocukla kurduğunuz ilişki ve çocuğunuzun neye daha iyi reaksiyon verdiğine, daha iyi tepki verdiğine bağlıdır. Her yere lazımlık götürmek, lazımlığı yanınızda taşımak, bununla dışarıda uğraşmak zor olabilir. Bu nedenle klozet üzerine konulacak adaptör tuvalet eğitiminin evin dışında da devam etmesine yardımcı olur. 

Eğer tuvalet eğitimine lazımlıkla başladıysanız, bunun için özel bir lazımlığa ihtiyaç yoktur. Ancak lazımlığı tuvaletin içinde bulundurmak, yani tuvalet eğitimi veriyorsunuz diye çocuğun tuvalet karşısında oturtarak ya da misafir köşesinin başköşesine oturtarak, tuvalet eğitimi vermek yerine lazımlığı tuvaletin içerisinde kullanmak tuvalet eğitimi sırasında çocuğun rutin alışkanlığını, tuvaletin nerede yapacağını, sosyal algılarının gelişmesine yardımcı olacaktır. Eğer lazımlıkla başladıysanız eğitim sırasında lazımlığı sürekli ve mutlaka banyoda tutmalısınız. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat