Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocukların burnu nasıl temizlenir?

31,742
kez izlendi
Puan: 4.52 / 5
Detaylı Açıklama

Çocukların burnu nasıl temizlenir?

Çocukların burnunu yetişkinlerden farklı olarak temizlemeye gerek yoktur. Ancak 2 yaşından küçük çocukların burnunu temizlemek mümkün değildir. 3 - 4 yaşlarından itibaren çocuklara burunlarını temizlemeleri öğretilmelidir. Çünkü bu yaş grubundaki çocuklarda genze doğru oluşacak akıntılar başka ciddi sorunlara yol açabilir. 

Çocuklarda burun temizliği yumuşak ve temiz bir bez ya da kağıt mendil ile yapılmalı ve buruna herhangi bir yabancı cisim sokulmamalıdır. Burun temizlemek ile ilgili bahsedilen dışarıya akan kısımların temizlenmesidir. Çocuklara sümkürme alışkanlığı mutlaka verilmelidir.

Çocuk metabolizması yetişkinlerinkinden farklıdır. Çocukların burunları temizlenirken çok fazla zorlanmamalıdır. Çünkü orta kulak yapısı gereği burna çok yakındır. Çok fazla sümkürmek, östaki tüplerinin genişliği nedeniyle mikropların orta kulağa gitmesine neden olabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat