Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda zatürre tedavi edilmezse hangi sorunlara yol açar?

36,411
kez izlendi
Puan: 4.69 / 5
Çocuklarda zatürre tedavi edilmezse hangi sorunlara yol açar?
Zatürreyi başlangıçta yakalarsanız ve uygun tedaviyi verirseniz akciğerde hiçbir problem olmadan tamamen düzelir ve normal bir çocuk gibi yaşamını sürer. Bir kez akciğerde zatürre geçirmiş olsa bile tekrarlama riski açısından diğer çocuklardan daha fazla bir risk taşımaz.

Ama zatürrenin tedavisi uzun sürmüşse, eşlik eden bir takım komplikasyonlar olmuşsa akciğerde bir yatkınlık söz konusu olabilir. İleride tekrarlamalara neden olabilir.

Özellikle altta yatan birtakım enfeksiyon hastalıkları ya da genetik hastalıklar söz konusuysa bu çocuklar daha sık oranda zatürre geçirirler.

Zatürre tedavi edilmezse ne olur. Zatürre ölümcül bir hastalıktır. Tedaviyi vermediğinizde çocukların yoğun bakıma gitmesi ve ölmesi mümkündür. Bu yüzden ateşli çocukta, yüksek ateş ve öksürükle seyreden çocukta mutlaka hekime başvurmak gerekir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat