Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda uyumsuzluk ne tür sorunlara yol açabilir?

712
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda uyumsuzluk ne tür sorunlara yol açabilir?

Çocuklar uyumsuz ise, ister gruba giremeyen, uyum sağlayamayan, gruba girecek, adımı atacak cesareti kendinden göremeyen çocuk olsun, isterse gruba girince grubun akışını bozan çocuklar olsun; bu çocuklar yoğun bir şekilde dışlanmışlık duygusu yaşar. Çünkü bu çocukların yeteri kadar arkadaşı olmaz. 

Uyumsuz çocuklar bir yandan çok arkadaşlarının olmasını, daha çok oyun oynamayı, grup tarafından sevilmeyi, daha çok insan tarafından onaylanmayı isterler; diğer yandan gruba giremedikleri veya dürtüsel vb. davranışları nedeniyle gruptan dışlandıkları için dışlanmışlık hisleri oluşur. Daha çok arkadaşım olsa, arkadaşlarım beni de sevse gibi düşüncelere sahip olurlar. Aslında bu uyumsuz davranışlar onların bilerek ve isteyerek yaptıkları davranışlar değildir. Uyumsuzluğa neden olan davranışları ellerinde olmadan gerçekleştirirler. Bu nedenle bu çocuklara yardım edilmesi gerekir. Çünkü arkadaşsız olmak, oyunlara girememek, grup tarafından dışlanmak bir çocuk için en büyük acılardan bir tanesidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat