Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda tuvalet sonrası temizlik eğitimi nasıl verilir?

35,443
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda tuvalet sonrası temizlik eğitimi nasıl verilir?

Tuvalet sonrası temizlik ve hijyen kurallarının öğrenilmesi hem tuvalet eğitimin bir parçasıdır, hem de çocuk için sosyalleşmenin bir parçasıdır. Çünkü tuvaletten sonra hem kendini hem de tuvalet temizliğinin öğrenmesi, çocuğun sadece tuvalet eğitimin yeterli olması değil aynı zamanda sosyal gelişiminin yeterli olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle ilk günden itibaren çocuğa tuvalet eğitimi sırasında tuvalet sonrası temizliğinin nasıl yapılacağı da öğretilmelidir.

Çocuğun tuvalet temizliğini ona deneterek, nasıl temizleyeceğini, nasıl yıkanacağını, tuvalet kağıdının nasıl kullanacağını ona göstererek başlamak, daha sonraki dönemlerde bir daha öğretilmesi konusunda aileye yardımcı olacaktır. Çünkü zaman geçtikçe edinilmiş alışkanlıkları değiştirmek çok zordur. Bu yüzden tuvalet eğitimine başlarken tuvalet ve hijyen eğitiminde eş zamanlı başlamak, poponun nasıl temizleneceği, tuvaletten sonra elinin nasıl yıkanacağını, doğru el yıkamanın nasıl olacağı, bunun neden önemli olduğunu en başından çocuğa aktarılmalı, tuvalet eğitimi hijyen eğitimi ile birlikte bu eğitimin bir parçası olarak sürdürülmelidir. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat