Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda süt dişleri çürüdüğünde çekilebilir mi?

49,206
kez izlendi
Puan: 4.73 / 5
Çocuklarda süt dişleri çürüdüğünde çekilebilir mi?
Süt dişlerinin en büyük görevi elbette ki çocuğun beslenmesini, hayatının devamını sağlamak ama bir başka önemli görevi de daimi dişlerin çıkmasına rehberlik yapmalarıdır.

Süt dişleri iyi korunmalı

Süt dişlerinin kökleri daha çok oval bir yapı içerisindedir. Daimi diş geldiği zaman olması gereken pozisyona bu dişin kökünü hiza alarak yerleşir. Dolayısıyla süt dişi olmadığı takdirde daimi diş herhangi bir yerden çıkabilir. Buna engel olmanın tek yolu da süt dişini ağızda tutmaktır.

Diş hekimleri ne olursa olsun süt dişlerini ağızda tutmaya gayret eder. Çürüdüğünde çekilmese çok iyi olur. Bahsettiğimiz sebepten dolayı bu dişler bize gereklidir çünkü. Süt dişleri bu nedenle çekilmemeli ve tedavi etme yoluna gitmeli.

Süt dişinde tedavi edilemeyecek kadar bir çürük meydana gelmişse o zaman çekip yerine bir yer tutucu yapmak gerekir. Yani muhakkak ki o dişin kaybını telafi etmek durumundayız. En güzeli de kaybedilmemesi tabii ki.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat