Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda sağlıklı kemikler için hangi vitaminler alınmalıdır?

5,053
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda sağlıklı kemikler için hangi vitaminler alınmalıdır?

Çocuklarda kemik gelişimi çok önemlidir. Çocuklarınız büyüme ve gelişme içerisindedirler. Dengeli büyümesi lazımdır, vücut yapılarının düzgün olması gerekir. Bunları sağlayan en iyi vitamin ve en önemli vitamin D vitaminidir. Çocuklarda 15 günlükten itibaren D vitamini uygulanmalı, düzenli ve eksiksiz bir beslenme sağlanmalıdır. Diğer vitaminlerin de kemik gelişmesinde rolü önemlidir. Özellikle C vitamini çok önemlidir. D vitamini de her gün sebze ve meyvelerden alınabildiği gibi çocuklarınıza ağızdan vermek de uygundur.

B vitamini dokuların gelişmesinde ve sinir sisteminin iyi yapılmasında kemikler gelişirken ek olarak fayda sağlamaktadır. A vitaminin de kemik gelişiminde önemli rolü vardır. A vitamini özellikle karaciğerde, yeşil sebzelerde, havuç gibi gıdalarda bol miktarda bulunabilmektedir. Bunları çocuklarınız aldığında kemikleri güzel gelişmektedir. Her çocuğa özellikle D vitamini C, A vitamini dengeli aldılar mı diye sormak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat