Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda havuz enfeksiyonlarından nasıl korunabiliriz?

62
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda havuz enfeksiyonlarından nasıl korunabiliriz?

Hijyenine dikkat edilen, güvenilir havuzlar seçersek, çocuklarımızı havuza çok kalabalık ve sıcak saatlerde sokmazsak, ayrıca suda kalış sürelerini de ayarlarsak, örneğin 30-45 dakika gibi, havuza bağlı enfeksiyonları azaltabiliriz. Havuz hijyeni çok iyi olduğu halde bile, ufak kaçırmalar nedeniyle enfeksiyon riski oluşabilir.

Bu nedenle, havuzun hijyenine güvensek bile tedbirli olmamız gerekmektedir. Çocuklarınızı havuz enfeksiyonlarından korumak için suya dalmaları engellenmeli, suyun içerisinde göz açılmamalı ve 
havuz suyu yutulmamalıdır.

Ayrıca, ciltte ufak sıyrıklar veya kesikler varsa bile, havuza girmeyi engellemeliyiz. Havuza giren bireylerin, havuz öncesi duş alması ve bone takması enfeksiyon riskini azaltacaktır. 

Bu nedenle, böyle kurallara dikkat eden havuzları tercih edebiliriz. Yine tüm gün boyunca güneşte kalan havuzlarda hijyenin bozulması, kimyasallar nedeniyle daha sıktır. 

Tercih edeceğimiz havuzların, özellikle güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde nispeten gölgede kalan havuzlar olması bizim için önemlidir. 
Havuz hijyenini ve güvenliğini kontrol ederek, saydığımız maddelere dikkat ederek, çocuklarımızın havuz enfeksiyonlarından korunmasını sağlayabiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat