Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda havuz enfeksiyonları tedavisi nasıl yapılır?

176
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda havuz enfeksiyonları tedavisi nasıl yapılır?

Havuzlara bağlı enfeksiyonların başında dış kulak yolu enfeksiyonları gelir. Bunlar son derece ağrılı durumlardır. Bu rahatsızlık, doktorlar tarafından verilen hastalığa uygun damlalarla ve havuza girme engellenerek tedavi edilir. Çünkü nem arttıkça dış kulak yolu enfeksiyonu sıklığı arttığı için çocuk iyice iyileşene kadar havuza girmesi engellenerek tedavisi yapılır.

Göz enfeksiyonlarının tedavisi de genellikle göz damlaları ve pomatlarla yapılır. Cilt enfeksiyonları daha büyük bir sorun olabilir çünkü bazen bu tür enfeksiyonlar çok yayılmacı olabilirler.
Yine böyle bir durumda doktor tarafından verilen uygun kremlerle tedavileri yapılır. Havuz suyunu yutmaya bağlı olan mide bağırsak enfeksiyonları ise diyetle ve uygun ilaçlarla tedavi edilebilir.

Sık rastlanan bir diğer rahatsızlık da idrar yolu enfeksiyonlarıdır. İdrar yolu enfeksiyonlarını önlemek için havuz sonrası duş alınmalı ve mayo değişimi yapılmalıdır. Fakat buna rağmen idrar yolu enfeksiyonu oluşmuşsa antibiyotikler ve antiseptiklerle tedavisi yapılır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat