Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda havuz enfeksiyonları nasıl anlaşılır?

198
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda havuz enfeksiyonları nasıl anlaşılır?

Çocuklarda havuz enfeksiyonlarından en sık gördüğümüz dış kulak yolu enfeksiyonlarıdır. Havuzda kalış süresi uzadıkça veya çocukların suya dalma sayısı arttıkça enfeksiyon görülme olasılığı artar. Dış kulak yolu enfeksiyonları son derece ağrılı durumlardır. Aynı zamanda kulakta akıntı ve kızarıklık da olabilir. 

Göz enfeksiyonlarına da sık rastlanır. Göz enfeksiyonlarında da çocuğun havuzda gözünü açma süresi uzadıkça artabilir. Havuz hijyeni ile de doğrudan bağlantılıdır. Göz enfeksiyonlarında da yaşarmalar, çapaklanmalar, ağrılar karşımıza çıkabilir. 
Cilt enfeksiyonları çok çeşitlidir. Tabi ki nemli ortamlardan kaynaklanan mantarlar en görülen cilt enfeksiyonlarıdır. Ancak bunun dışında 
molluskum kontagiosum gibi bir takım bulaşıcı cilt enfeksiyonları da görülebilir.

Bunların görüntüsü çeşitlidir. Mantar enfeksiyonlarında özellikle kaşıntılar söz konusudur. Havuz enfeksiyonlarından bir diğeri de idrar yolu enfeksiyonudur.

İdrar yolu enfeksiyonlarında da sık idrara çıkma, ağrılı idrar yapma hatta ateşlenme, kusma gibi belirtiler olur. Mide-bağırsak enfeksiyonlarında ise yine şiddetli kusma, ishal ve ateş söz konusudur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat