Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda görülen okul stresini nasıl yenebiliriz?

9,733
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda görülen okul stresini nasıl yenebiliriz?

Çocuklar ailelerinin bakış açısı ve davranış şekline karşı fazlasıyla duyarlıdır. Eğer okulun başlamasıyla yaşamınıza girecek olan erken kalkma, ödevlere yardımcı olma, çocuğunuzu sınavlara hazırlama gibi zorlu kısımlara odaklanıp üzerinizde stres hissediyorsanız, bu stres çocuğunuza da yansır. Oysaki bu zorlu kısımları okul yaşamının doğal bir parçası ve bir gelişim fırsatı olarak değerlendirebilirsiniz. Bu durumda, çocuğunuz sizi örnek alacak ve okula dönüş konusunda çok daha olumlu olacaktır. 


Çocuklarda okul stresi belirtileri

Çocuklarda okula dönüş sırasında sizin tepkinizden bağımsız olarak, çocuğunuzun kendiliğinden gösterdiği stres işaretlerine karşı da duyarlı olmalısınız. 

Çocuklarda okula dönüş zamanında pek çok çocukta uyku bölünmeleri, karın ve baş ağrıları, iştahta azalma ya da artma, dikkat ve odaklanma becerilerinde düşüklük okul stresinin en net gösterileridir. 

Çocuğunuzla, okula dönüşle ilgili yaşadığı stres konusunda açıkça konuşmaya çalışabilirsiniz. Çocuğunuzu dikkatli, saygı dolu ve kabullenici bir şekilde dinleyin. Zorlu duyguları sadece söze döküyor olmak bile iyileştirici bir etki yaratabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat