Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda düztabanlık nasıl tedavi edilir?

72,713
kez izlendi
Puan: 4.81 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda düztabanlık nasıl tedavi edilir?

Düztabanlıkta öncelikle teşhis çok önemlidir. Çocuğa doğru teşhis konulmalıdır. Esnek düztaban olan çocukların ağrısı yoksa ilk 4,5 - 5 yıl boyunca takip etmek gerekir.

Esnek düztaban olan çocuklarda ağrı varsa ayağın normalden fazla esneyen iç bölgesini desteklemek gerekir. Bunun için özel yapım bir tabanlık olabilir ya da piyasada bulunan ayağın iç kısmını dolduran bir tabanlık kullanılabilir. Burada yapılması gereken normalin dışında içe doğru esneyen yapının zorlanmasını engellemek ve ona uygun bir zemin üzerinde yürümesini sağlamak gerekir.

Örnek vermek gerekirse gözleri iyi görmeyen bir insana gözlük verilerek görmesi sağlanabilir ama düztabanlıkta verilen tabanlıkla bu hastalık tedavi edilmez, çocuğun sadece konforu ve yaşam kalitesi artar.

Düz tabanlığa bağlı cerrahi müdahele kemik yapısındaki anormallikleri düzeltmek ve ağrılı ayakları tedavi etmek için kullanılır. Hastanın doktoru ile görüşüp en uygun tabanlığı alması eğer tabanlıkla geçebilecek bir durum değilse cerrahi operasyon olması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat